اقتصادی و سیاسی
 
 
مهمانپرست:
 
 
 
در روابط ایران و آمریكا هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده است  
 
 
 
 
   
 
 
    سخنگوی دستگاه دیپلماسی كشورمان از سفر امروز (سه شنبه) وزیر خارجه ایران به آنكارا برای شركت در كمیسیون مشترك همكاری های اقتصادی ایران و تركیه خبر داد.
   
   
 
 
     

.ادامه مطلب ...


چهار شنبه 28 دی 1390برچسب:, :: 12:35 ::  نويسنده : فردین
احضار سفیر عراق به وزارت امور خارجه ترکیه
احضار سفیر عراق به وزارت امور خارجه ترکیه
وزارت امور خارجه ترکیه با احضار سفیر عراق در آنکارا، انتقاد مقامات بغداد از مداخله ترکیه در امور داخلی عراق را غیرقابل قبول عنوان کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه با احضار سفیر عراق در آنکارا، انتقاد مقامات بغداد از مداخله ترکیه در امور داخلی عراق را غیرقابل قبول عنوان کرد.

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، در پی انتقاد نوری مالکی نخست وزیر عراق از دولت ترکیه به دلیل دخالت این کشور در امور داخلی عراق، وزارت امور خارجه ترکیه سفیر عراق در آنکارا را احضار کرد.

آقای فریدون سینیراوغلو رایزن وزارت امور خارجه عراق در گفتگو با سفیر عراق به وی گفت که انتقاد مقامات بغداد در مورد دخالت آنکارا در امور داخلی عراق غیرقابل قبول است.

از سوی دیگر اظهارات مالکی مبنی بر اینکه ترکیه تلاش می کند تا منطقه را به سوی جنگ و فلاکت سوق دهد، با واکنش تند مقامات آنکارا روبرو شد.

عمر چلیک معاون اردوغان با اشاره به اظهارات منتقدانه مالکی در مورد ترکیه، سخنان نخست وزیر عراق را بی بصیرت ترین اظهارات در طول تاریخ خاورمیانه توصیف کرد.

دولت بغداد در واکنش به مواضع دولت آنکارا در قبال تحولات منطقه سفیر ترکیه در بغداد را به ورارت امور خارجه احضار کرده بود، که این اقدام با واکنش متقابل ترکیه روبرو شد.

عمر چلیک با بی بصیرت توصیف کردن اظهارات مالکی مدعی شد که نخست وزیر عراق همانند رهبر یک باند صحبت می کند و سخنانی که وی علیه نخست وزیر ترکیه و دولت این کشور صرف کرده با مسئولیت نخست وزیر عراق منافات دارد و انگار که وی سایر مسئولیت های خود را ایفا می کند.

معاون اردوغان در ادامه واکنش تند و غیردیپلماتیک خود همچنین مدعی شد که نخست وزیر عراق در این کشور به دنبال حاکمیتی مبتنی بر یک مذهب بوده و به همین دلیل از سیاست های ترکیه در دفاع از یکپارچگی عراق ناراحت شده است. وی افزود نه ترکیه با عراق و نه عراق با ترکیه مسئله دارد، ولی به نظر می رسد که عراق مشکلی جدی به نام مالکی دارد.پیش نویس قطعنامه جدید روسیه در خصوص سوریه به شورای امنیت ارائه شد
 
 
پیش نویس قطعنامه جدید روسیه در خصوص سوریه به شورای امنیت ارائه شد  
 
 
 
 
   
 
 
    دیپلمات های غربی از ارائه پیش نویس قطعنامه جدید روسیه در خصوص سوریه به شورای امنیت سازمان ملل خبر دادند.
   
   
 
 
     

دیپلمات های غربی از ارائه پیش نویس قطعنامه جدید روسیه در خصوص سوریه به شورای امنیت سازمان ملل خبر دادند.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیپلمات های غربی اعلام كردند: ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل امروز (سه شنبه) پیش نویس قطعنامه جدید روسیه را بررسی خواهند كرد. این سومین پیش نویسی است كه مسكو طی ماه جاری به این شورا ارائه می دهد.

 

 

در ماه اكتبر روسیه و چین قطعنامه اروپا را در خصوص تحریم ها علیه سوریه وتو كردند.

 

 

روسیه پیش نویس قطعنامه خود را در ۱۵ دسامبر ارائه داد و كشورهای غربی توافق كردند تا آن را مورد بحث و گفت وگو قرار دهند، اما از آن زمان تاكنون پیشرفت كمی حاصل شده است.

 

 

دیپلمات های غربی می گویند كه نمی توانند موضع روسیه را كه هم دولت و هم مخالفان را محكوم می كنند، بپذیرند.

 

 

آنها در ادامه روسیه را به شكست در مذاكرات جدی متهم كرده و گفتند كه روسیه تلاش دارد تا برای دمشق زمان بخرد.

 

 

روسیه نیز در واكنش به این اظهارات اعلام كرده است كه قصد دارد جلوی تصویب هر نوع قطعنامه ای را كه منجر به مداخله غرب در سوریه شود، بگیرد.

 

 

بان كی مون، دبیركل سازمان ملل خطاب به شورای امنیت اعلام كرد كه مساله سوریه باید به طور منسجمی بررسی شود.

 

 

قطعنامه دیگری نیز توسط روسیه در ۲۳ دسامبر به شورای امنیت ارائه شد اما این گونه به نظر می رسد كه پیش نویس قطعنامه جدید هیچ نشانه ای از پذیرش درخواست غرب در خصوص سوریه ندارد.

 

 

به عنوان مثال در یكی از پاراگراف های این پیش نویس از دولت سوریه درخواست شده است تا فورا حملات را پایان داده و به حق مردم برای آزادی بیان، تجمع صلح آمیز و گردهم آیی ها احترام بگذارند. در ادامه این پیش نویس از هر دو طرف خواسته شده تا فورا به خشونت ها پایان داده و با اتحادیه عرب همكاری كند.همه ما سعی می‌کنیم که از افراد بزرگ درس زندگی بگیریم و دوست داریم رمز و راز موفقیت آنها را بدانیم.

اما فراموش می‌کنیم که گاهی بزرگترین درس‌های زندگی از کوچکترین موجودات کنار ما گرفته می‌شوند.

مثلاً مورچه‌ها را در نظر بگیرید. آیا باور می‌کنید که این موجودات کوچک می‌توانند به ما یاد بدهند که

چطور باید زندگی بهتری داشته باشیم؟   …

برای مشاهده متن به ادامه مطلب بروید

 ادامه مطلب ...


یک روز کارمند پستی که به  نامه  هایی که آدرس نامعلوم دارند رسیدگی می کرد

متوجه نامه ای شد که روی پاکت آن با خطی لرزان نوشته شده بود نامه ای به 

good!

 

  برای مشاهده متن به ادامه مطلب بروید

 ادامه مطلب ...


 

با سلام و صلوات به روح تمام مسافرین عزیز .

و با درود به وزیر محترم راه و ترابری .

ورود شما را به پرواز لایتناهی هواپیمای جمهوری اسلامی ایران خوشامد می گوییم .  …

برای مشاهده متن به ادامه مطلب بروید

 

 

 

 

خداوندا مشیت خودت را در رسیدن و لقاء به خود برما قراردادی و سرعت آن فزون کن .

مقصد ما به احتمال ۹۹% بهشت موعود و احتمالأ ۱% مقصدی که بر روی بلیط درج شده می باشد.

خلبان پرواز مرحوم شهید کاپیتان بهشت زاده و گروه پروازی بد اخلاق؛ سفری خوش برای شما آرزمند است.

لطفأ به علامت نکشیدن سیگار اصلأ توجه ننموده و آخرین سیگار زندگیتان را به خوشی دود نمایید.

بستن کمربندها اصلأ ضرورتی ندارد و کاملأ بدرد نخور است.

در صورت بروز اشکال در سیستم هوای کابین ماسکهایی از بالای سر شما آوزیزان خواهد شد که شما قبل از آن رایحه خوش ملایک را احساس خواهید کرد.

این هواپیما مربوط به هزاره دوم میلادی بوده و دارای دو درب اضطراری در جلو، دو در کنارین و یک درب عقب می باشد که چندین سال است اهرم های آن کار نمی کند.

ارتفاع پرواز به احتمال قریب به یقین تا آسمان هفتم بوده و هوای بهشت بسیار عالی است.

سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

از اون جاییکه هیچ خارجی احمقی وجود ندارد که من لازم باشد یه بار دیگر به انگلیسی بلغور کنم، سرتونو درد نمی آورم.

مرگ راحتی داشته باشید.یک شنبه 18 دی 1390برچسب:, :: 9:9 ::  نويسنده : فردین

نیمه شب پریشب گشتم دچار کابوس

دیدم به خواب حافظ توی صف اتوبوس

گفتم سلام حافظ گفتا علیک جانم

گفتم کجا روی تو؟گفت والله خود ندانم

گفتم بگیر فالی گفتا نمانده حالی

گفتم چه گونه ای تو گفتا در بند بیخیالی

 ادامه مطلب ...


درباره وبلاگ


با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز که به ویلاگ این بنده سری زده اید و امید وارم که در وبلاگ من 1 مطابی رو پیدا کنی که به درد شما بخوره و بتوانی از آن استفاده مفید را انجام بدی . با نظرات خود ما را در انجام هر چه بهتر شدن وبلاگ یاری نمایید. شماره تماس با من 09141668615
شمارش معکوس برای آغاز گفتگوهای ایران با 1+5
خودرویی که شکل عوض می کند ثبت نام کاردانی به کارشناسی رژه کالسکه های عجیب و جالب در کراسنودار روسیه ... :: بزرگترین سنگ دنیا ... جدیدترین لباس عروس های تیر ماه 91 تصاویر دیدنی از عجیب ترین داشبورد های اتومبیل در جهان توصیه‌ های مهم امنیتی به کاربران گوشی های هوشمند زیبا ترین عکس های جدید عاشقانه ساخت ماوس هیبریدی جدید! عکس های زیبا از دریا عکس ترسناک‌ترین استخر دنیا «درهای بند ما در زندان همیشه بسته است» آموزش تصویری SQL Server 2008 قسمت 1 پیامک بازی با ((یارانه دهنده محترم)) بر سر یارانه پدیدار شدن آیات قرآن بر بدن یک نوزاد (+عکس) بدن كودک تبریزی خاصیت مغناطیسی دارد (+عکس) ماشین از دیدگاه دختر خانوووما + تصاویر بزرگترین قاتل قرن 21 +عکس چی میشد اگه این هالیوودی ها پشمالو بودند ؟! اینم از مجلس ایران.....ببین!!!+عکس بوسیدن فاطمه معتمد آریا توسط مجری مرد + عکس همه چیز در مورد شب زفاف دختر ۱۵ ساله که با ۲ ماه تن فروشی میلیونر شد + عکس شگفت انگیزترین ماهی کشور + عکس بلعیدن دست مردی توسط تمساح + تصاویرباور نکردنی 18+ بوی بد دهان دلیل کشته شدن یک نو عروس 17 ساله مراقبت یک سگ از جوجه غاز یتیم!/عکس بازداشت دختر نیمه عریان وزیر در خانه فساد!! +عکس خطرناک ترین بدلکاری سال+عکس مردی که با جنازه زنش چندین سال همبستری میکرد+عکس عکس های شخصی لیلا اوتادی در منزلش! شركت تك رايانه انلد ویروس جدید کامپیوتر آموزش ساختن ویروس تبلت Kindle Fire به نسخه ۶٫۳ آپدیت میشود پرواز ۴۸ ساعته هواپیمای خورشیدی! بی بی قصه های مجید درگذشت
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان درسی و آدرس fardin.851165965.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان