آموزش تصویری SQL Server 2008 قسمت 1
 
اقتصادی و سیاسی
 
 
شنبه 16 ارديبهشت 1391برچسب:حک کردن, sql, آموزش, کامپیوتر, , :: 17:8 ::  نويسنده : فردین

اکنون برنامه نصب بصورت خودکار اجرا شده است. در قدم اول بايد Microsoft .Net Framework را نصب کنيد که در اين کامپيوتر نصب نشده است. براي نصب .Net Framework روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 001.gif]

روي گزينه مشخص شده کليک کنيد.

[تصویر: 002.gif]

روي دکمه Install کليک کنيد.

[تصویر: 003.gif]

اکنون بايد مدت زماني صبر کنيد تا.Net Framework نصب گردد.
روي دکمه Exit کليک کنيد.

[تصویر: 004.gif]

بعد از نصب .Net Framework به برنامه نصب SQL Server برمي‌گرديم. اکنون در قسمت Planning قرار داريم. در اين قسمت مي‌توانيد حداقل سخت افزار و نرم افزار مورد نياز، بررسي مشخصات سيستم و ... را مشاهده کنيد.
براي نصب روي گزينه Installation کليک کنيد.

[تصویر: 005.gif]

با استفاده از گزينه اول يک نسخه جديد از SQL Server نصب مي‌گردد يا مي‌توانيد مشخصات SQL Server نصب شده را تغيير دهيد. روي اين گزينه کليک کنيد.

[تصویر: 006.gif]

در اين قسمت حداقل نيازهاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري سيستم شما بررسي مي‌شود. در صورتي که حداقل‌هاي لازم را نداشته باشيد برنامه نصب متوقف شده و ادامه پيدا نمي‌کند. روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 007.gif]

اکنون شما بايد شماره سريال نرم افزار SQL Server 2008 خريداري شده از شرکت Microsoft را وارد نمائيد. در صورتي که از نسخه کرک شده اين نرم افزار استفاده کنيد بصورت خودکار اين قسمت پر شده است. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 008.gif]

در اين صفحه قوانين استفاده از اين نرم افزار را خوانده و با کليک بر روي گزينه I Accept the license terms اعلام ميکنيم که اين قوانين را پذيرفته‌ايم. روي گزينه I Accept the license terms کليک کنيد.

[تصویر: 009.gif]

روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 010.gif]
در اين قسمت ليست نرم افزارهايي که بايد براي اجراي برنامه نصب SQL Server 2008 نصب شوند نمايش داده مي‌شود. روي دکمه Install کليک کنيد تا برنامه(هاي) ليست فوق نصب شوند.

[تصویر: 011.gif]

در اين قسمت در صورتي که مشکلي در سيستم شما براي نصب وجود داشته باشد خطايي نمايش داده مي‌شود. در صورتي که خطا را برطرف نکنيد ممکن است بعضي از ويژگيهاي SQL Server به خوبي کار نکند يا نصب نشود. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 012.gif]

در اين قسمت ليست ويژگيهايي که مي‌خواهيد نصب کنيد از شما پرسيده مي‌شود. با کليک بر روي هر گزينه در قسمت Features توضيح آن در قسمت Descrption نمايش داده مي‌شود. براي انتخاب تمامي اين ويژگيها روي دکمه Select All کليک کنيد.

[تصویر: 013.gif]

روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 014.gif]

در اين قسمت بايد نام نمونه (instance) و کد آن را تعيين کنيم. همانطور که مي‌دانيد از نسخه 2000 به بعد SQL Server در هر کامپيوتر مي‌توانيد بيش از يک نمونه (instance) نصب کنيد. استفاده از نمونه‌هاي مختلف براي نرم افزارهاي مختلف باعث مي‌شود تا امنيت و کارايي افزايش يابد.
اکنون گزينه Default instance انتخاب شده و بصورت پيش فرض يک نام تعيين شده است. در صورتي که مي‌خواهيد اين نام را تغيير دهيد روي گزينه Name instance کليک کرده و نام جديد را وارد کنيد.

[تصویر: 015.gif]

در زمان انتخاب گزينه Named instance به موارد زير توجه کنيد:
1- نامها به حروف بزرگ و کوچک حساس نيستند.
2- نامها نمي‌توانند عبارات رزرو شده مانند Default ياMSSQLServer باشند.
3- هر نام حداکثر 16 کاراکتر مي‌تواند باشد.
4- حرف اول هر نام بايد با حروف يا کاراکتر underscore ( _ ) شروع شود.
5- در نامها از کاراکترهايي مانند \ , : ' & @ نمي‌توانيد استفاده نمائيد.
در صورتيکه شرايط فوق برقرار نباشد در زمان نصب يک خطا نمايش داده مي‌شود.
در اين قسمت مقدار فضاي مورد نياز و موجود بر روي هارد ديسک نمايش داده مي‌شود. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 016.gif]

در اين قسمت دو برگه به نام‌هاي Service Accounts و Collation وجود دارد. در برگه Service Accountsتعيين مي‌شود که کدام کاربر به کدام سرويس از SQL Server دسترسي دارد.

[تصویر: 017.gif]

در اين قسمت مي‌خواهيم کاربر System به تمامي اين سرويس‌ها دسترسي داشته باشد روي دکمه Use the same account for all SQL Server services کليک کنيد.

[تصویر: 018.gif]

ليست باز شونده Account name را باز کنيد.

[تصویر: 019.gif]

روي کاربر system کليک کنيد.

[تصویر: 020.gif]


 


روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 021.gif]

روي برگه Collation کليک کنيد.

[تصویر: 022.gif]

مي‌خواهيم در موتور SQL Server زبان فارسي را بعنوان Collation انتخاب کنيم تا در هنگام ذخيره سازي داده فارسي و مرتب کردن آن مشکلي وجود نداشته باشد. روي دکمه Customize کليک کنيد.

[تصویر: 023.gif]

ليست باز شونده Collation designator را باز کنيد.

[تصویر: 024.gif]

حرف P را تايپ کنيد.
روي گزينه Persian کليک کنيد.


[تصویر: 025.gif]

روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 026.gif]

به همين ترتيب Collation مربوط به سرويس Analysis را نيز تغيير مي‌دهيم.

[تصویر: 027.gif]

روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 028.gif]

در اين قسمت بايد نحوه اعتبارسنجي و کد کاربري مدير موتور اين نمونه SQL Server را تعيين کنيم. روي گزينه Mixed mode کليک کنيد تا اعتبار سنجي هم از طريق ويندوز و هم از طريق SQL Server انجام شود و در Connection String بتوانيم از از اين کد کاربري و رمز عبور استفاده کرده و ضريب امنيت را افزايش دهيم.

[تصویر: 029.gif]

اکنون بايد رمز عبور کد کاربري sa که مدير اين موتور SQL Server است را وارد کنيم. در ادامه رمز عبور 12 را در جعبه متن Enter password و Confirm password وارد مي‌کنيم.
اکنون در قسمت specify SQL Server administrators بايد کد کاربري مدير SQL Server را وارد کنيم. با کليک بر روي دکمه Add مي‌توانيد کاربر مورد نظر خود را انتخاب کنيد. روي دکمه Add Current User کليک کنيد تا کد کاربري که اکنون با آن وارد شده‌ايم انتخاب شود.

[تصویر: 030.gif]


روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 031.gif]

در اين قسمت کد کاربري مدير و محل نگهداري سرويس Analysis تعيين مي‌شود. روي دکمه Add Current User کليک کنيد.

[تصویر: 032.gif]

روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 033.gif]

در اين قسمت مي‌توانيد سرويس Reporting را تنظيم کنيد. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 034.gif]

در اين قسمت در صورتي که گزينه‌هاي موجود را انتخاب کنيد يک سري اطلاعات براي شرکت Microsoft ارسال خواهد شد تا در نسخه‌هاي بعدي کارايي و ويژگيهاي SQL Server افزايش يابد و در صورتي که خطايي رخ داد، اين خطا بصورت خودکار براي بررسي به شرکت Microsoft ارسال مي‌شود. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 035.gif]

در اين قسمت بررسي شده است که برنامه Setup در حين کار به مشکلي برخورد نکند. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 036.gif]

در اين قسمت در يک ساختار درختي ويژگيها و سرويس‌هايي که نصب خواهد شد نمايش داده مي‌شود. روي دکمه Install کليک کنيد.

[تصویر: 037.gif]

اکنون برنامه در حال نصب SQL Server 2008 است و بايد مدتي منتظر بمانيد.
عمل نصب به پايان رسيده و ليست ويژگيها و سرويسهايي که نصب شده است مشخص گرديده در صورتي که سرويسي به درستي نصب نشده باشد در اين قسمت مشخص مي‌شود. روي دکمه Next کليک کنيد.

[تصویر: 038.gif]

با کليک بر روي آدرس Summary Log مي‌توانيد فايل Log نصب يا مراحل و نتيجه نصب هر کدام از ويژگيها و سرويسها را مشاهده کنيد. روي دکمه Close کليک کنيد.

[تصویر: 039.gif]

در اين قسمت از شما درخواست شده است براي آنکه سرويسهاي SQL Server به درستي کار کند کامپيوتر را Restart کنيد. روي دکمه OK کليک کنيد.

[تصویر: 040.gif]


بعد از Restart مي‌توانيد نمونه‌هاي ديگر از SQL Server 2008 را از طريق اين برنامه نصب نمائيد. روي دکمه Close کليک کنيد.

[تصویر: 041.gif]


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:درباره وبلاگ


با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز که به ویلاگ این بنده سری زده اید و امید وارم که در وبلاگ من 1 مطابی رو پیدا کنی که به درد شما بخوره و بتوانی از آن استفاده مفید را انجام بدی . با نظرات خود ما را در انجام هر چه بهتر شدن وبلاگ یاری نمایید. شماره تماس با من 09141668615
شمارش معکوس برای آغاز گفتگوهای ایران با 1+5
خودرویی که شکل عوض می کند ثبت نام کاردانی به کارشناسی رژه کالسکه های عجیب و جالب در کراسنودار روسیه ... :: بزرگترین سنگ دنیا ... جدیدترین لباس عروس های تیر ماه 91 تصاویر دیدنی از عجیب ترین داشبورد های اتومبیل در جهان توصیه‌ های مهم امنیتی به کاربران گوشی های هوشمند زیبا ترین عکس های جدید عاشقانه ساخت ماوس هیبریدی جدید! عکس های زیبا از دریا عکس ترسناک‌ترین استخر دنیا «درهای بند ما در زندان همیشه بسته است» آموزش تصویری SQL Server 2008 قسمت 1 پیامک بازی با ((یارانه دهنده محترم)) بر سر یارانه پدیدار شدن آیات قرآن بر بدن یک نوزاد (+عکس) بدن كودک تبریزی خاصیت مغناطیسی دارد (+عکس) ماشین از دیدگاه دختر خانوووما + تصاویر بزرگترین قاتل قرن 21 +عکس چی میشد اگه این هالیوودی ها پشمالو بودند ؟! اینم از مجلس ایران.....ببین!!!+عکس بوسیدن فاطمه معتمد آریا توسط مجری مرد + عکس همه چیز در مورد شب زفاف دختر ۱۵ ساله که با ۲ ماه تن فروشی میلیونر شد + عکس شگفت انگیزترین ماهی کشور + عکس بلعیدن دست مردی توسط تمساح + تصاویرباور نکردنی 18+ بوی بد دهان دلیل کشته شدن یک نو عروس 17 ساله مراقبت یک سگ از جوجه غاز یتیم!/عکس بازداشت دختر نیمه عریان وزیر در خانه فساد!! +عکس خطرناک ترین بدلکاری سال+عکس مردی که با جنازه زنش چندین سال همبستری میکرد+عکس عکس های شخصی لیلا اوتادی در منزلش! شركت تك رايانه انلد ویروس جدید کامپیوتر آموزش ساختن ویروس تبلت Kindle Fire به نسخه ۶٫۳ آپدیت میشود پرواز ۴۸ ساعته هواپیمای خورشیدی! بی بی قصه های مجید درگذشت
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان درسی و آدرس fardin.851165965.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان