اقتصادی و سیاسی
 
 

 

مراحل زیررابا دقت انجام دهید :

1- ابتدا برروی لینک روبرو کلیک کنید : ClickHere

2- درون جعبه متن روبروی گزینه Email Address آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

3- بر روی گزینه Request Confirmation Email کلیک کنید.

4- سپس وارد ایمیل خود شوید. ایمیلی برای شما از طرف Yahoo فرستاده می شود .ایمیل را بازنموده وگزینه Reply را کلیک نمایید ودرآخردکمه Send را بزنید.به این صورت از دست ایمیل های تبلیغاتی خلاص می شوید.

توجه : اگر این ایمیل درون Inbox نبود به Spam خود مراجعه کنید.

 

((این ایمیل را برای دوستان خود ارسال کنید.))   
 
  روش هایی که به شما کمک می کنند طرف مقابل تان را بهتر بشناسید  
   
 

یک پسربچه ۵ ساله روی یک کاناپه نشسته است و یک بسته شکلات در دست دارد. او تصمیم می گیرد که شکلات را بخورد اما در همین حین پدر خانواده او را با دعوت به تماشای بازی فوتبال غافلگیر می کند. پسر بچه شکلات را زیر کاناپه قایم می کند تا در یک موقعیت خوب آن را بخورد. در همین حین خواهر پسربچه برای پیدا کردن عروسکش همه جا را بهم می ریزد و در بین جست وجوهایش به شکلات باز نشده برادرش بر می خورد. او آن را بر می دارد و در قفسه کتاب پنهان می کند تا در موقعیتی بهتر و مناسب آن را بخورد. ساعاتی بعد وقتی پسربچه از تماشای بازی فوتبال بر می گردد شکلات خود را پیدا نمی کند اما به نظر شما او چه واکنشی نشان می دهد؟ او بعد از کمی جست وجو به سراغ قفسه کتاب می رود و شکلات را آنجا پیدا می کند اما پسر بچه چطور توانسته به این موضوع دست پیدا کند؟ آنچه دانشمندان در این مثال کوچک از آن صحبت می کنند ذهن خوانی است اما چطور؟

 

 

● زبان چشم ها

یاد گرفتن زبان بدن یکی از راه های پی بردن به افکار دیگران است. نخستین چیزی که می تواند در شروع یک ارتباط کلید راهیابی به ذهن دیگران باشد نحوه نگاه افراد در هنگام شنیدن حرف های شماست. مثلا اگر در هنگام صحبت با کسی، فرد مقابل شما مردمک چشم هایش گشاد شده این نشان می دهد که او به صحبت های شما علاقه مند شده است و این نشانه خوبی است به این معنا که می توانید به صحبت های خود ادامه دهید و نگران کسالت مخاطب تان نباشید. اما اگر چشم های طرف مقابل تان بیش از اندازه گرد شده است این نشان می دهد که او خیلی به صحبت های تان علاقه مند نیست و تنها وانمود می کند که صحبت های تان را پیگیری می کند. در هنگام صحبت سعی کنید به چشم های طرف مقابل تان دقت کنید و واکنش چشم های او را نسبت به خودتان زیرنظر بگیرد. خیلی لازم نیست که تمامی نشانه های مربوط به چشم ها را یاد بگیرید اگر این ۲ نشانه ای که برای تان نام بردیم، را در مکالمه های تان کنترل کنید حداقل می فهمید که زمان ادامه دادن یک گفت وگو یا قطع کردن آن چه زمانی است. نشانه خوب دیگر مربوط به حرکت دست هاست. وقتی فردی با دست هایش بازوهایش را در بغل بگیرید و به صحبت های شما گوش دهد (تقریبا شبیه زمانی که شخصی سردش شده است) این نشان می دهد که تمایلی به صحبت با شما ندارد ودوست دارد که هرچه زودتر این مکالمه تمام شود. خوب به این نشانه ها توجه کنید و تا دیر نشده است دست از گفت وگو بردارید. ممکن است شخصی ناخن هایش را هراز گاهی در طول صحبت با شما بجود و این نشانه به معنای بی قراری و ناآرامی فرد مقابل تان است و با دیدن این نشانه می توانید صحبت را به جهت دیگری هدایت کنید. گاهی هم ممکن است شخصی خودش را قوز کند و این نشانه این است که او ترجیح می دهد احساساتش را از شما پنهان کند.

 

 

● یک توانایی بالفطره

در میان موجودات زنده انسان ها تقریبا تنها کسانی هستند که می توانند ذهن دیگران را بخوانند. دانشمندان این توانایی را در حدود ۵ سالگی به بعد توصیف می کنند اما خواندن ذهن یکی از جالب ترین موضوعاتی است که بیشتر افراد به آن علاقه دارند. شاید شما که در حال خواندن این مطلب هستید از بیان کردن این موضوع که دل تان می خواهد ذهن دیگران را بخوانید خجالت بکشید امابا جرات می توان گفت که کمتر کسی است که راجع به این موضوع کنجکاو نباشد اما از یاد نبرید که در اینجا منظور از ذهن خوانی افراد این است که شما بتوانید ذهن افراد را مثل یک کتاب بخوانید و برای همین بهتر است در این مورد خیلی رویایی فکر نکنید اما موضوعی که می تواند شما را خوشحال کند این است که توانایی خواندن ذهن دیگران خیلی هم کار سختی نیست و هرکسی می تواند این کار را انجام دهد.

 

 

● یک راهکار علمی و ثابت شده برای شناخت ذهن

علاوه بر زبان بدن که بسیار کاربردی است نوعی تکنیک دیگر وجود دارد که از طریق علمی ثابت شده است. در این تکنیک نیازی نیست که مثل زبان بدن به حرکت دست ها و چشم های فرد مقابل تان خیره شوید بلکه فقط کافی است خودتان را جای فرد دیگری بگذارید. دانشمندان در تحقیق هایی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که وقتی خودتان را جای شخص دیگری بگذارید بخشی از سلول های موجود در مغز تحریک شده و به صورت خودکار می توانند تا اندازه ای حالات و روحیات فرد مقابل تان را حدس بزنند. این در واقع به عبارت ساده همان « خود را جای شخص دیگری گذاشتن» است. وقتی خود را جای شخص دیگری می گذارید و سعی می کنید همانند او فکر کنید تا اندازه ای می توانید شرایط و حالات روحی مخاطب تان را درک کنید و با توجه به واکنش هایی که به شما نشان می دهد می توانید به نوعی ذهنش را بخوانید چون در این حالت شما توانسته اید در جایگاه او شرایط خود را تصور کنید و در نتیجه بهتر به توصیف حالات و ذهنش بپردازید.

 

 

● آواهایی که باید به آن توجه کنید

ضرباهنگ صدا هم می تواند تا اندازه زیادی شما را در شناختن دیگران و آنچه در ذهن شان می گذرد آگاه کند. اگر مخاطب شما در هنگام صحبت با صدای بلندتر و واضح صحبت کرد این نشان می دهد علاوه بر داشتن اعتماد به نفس، صحبت هایش از صداقت بیشتری برخوردار است اما اگر مخاطب شما فردی است که اصولا آرام حرف نمی زند اما در یک موقعیت خاص به آرامی و کمی تردید با شما صحبت می کند نشان می دهد که او چیزی را از شما پنهان می کند. در این مواقع حرکت لب ها هم می تواند نشانه خوبی برا ی پی بردن به ذهن دیگران باشد.

ممکن است شما از دوست تان یک خواهشی داشته باشید یا از او بخواهید که کاری بزرگ را برای تان انجام دهد اگر او در هنگام بیان این تقاضای شما لب هایش را جوید یا با مکث به شما پاسخ داد باید خیلی مراقب باشید و از بیان خواسته تان منصرف شوید چون او مطمئنا جواب مثبتی به درخواست تان نخواهد داد.

     
 
 
 
 
  

بگو کدام شیرینی را دوست داری تا بگویم چه شخصیتی داری!  
 
  این تست ادعا می کند، شیرینی مورد علاقه شما می تواند راز شخصیت تان را فاش کند.  
   
 
 
بگو کدام شیرینی را دوست داری تا بگویم چه شخصیتی داری!  
 
 
 
 
     
 
   
 

نوع شیرینی که شما دوست دارید، رازها و حقایق بسیار دقیق و ظریف شخصیت تان را آشکار می سازد! یعنی این که شما شیرینی کاکائویی بپسندید یا میوه ای اصلا اتفاقی نیست و جالب تر این که اگر شما و دوست تان یک نوع شیرینی را دوست دارید، قطعا بسیاری از ویژگی های شخصیتی تان هم شبیه به هم است. در این تست سعی شده با نوع شیرینی مورد علاقه تان، خصوصیات شخصیت تان پیش بینی شود. اگر عاشق شیرینی هستید، این تست را از دست ندهید!

اگر بیسکویت های کاکائویی کرم دار را می پسندید: شما سرشار از الهامات و تفکرات تازه هستید، بهترین طریقی که دوست دارید شیرینی مورد علاقه تان را بخورید، کدام است؟ آن را به ۲ قسمت تقسیم می کنید؟ کرم آن را جدا می کنید؟ آن را در لیوان شیر خیس کرده و می خورید؟ به هر روشی که بیسکویت های کرم دار مورد علاقه تان را میل می کنید و از آن لذت خواهید برد. این شیرینی ها بیش از این که به دلیل مزه خوب شان معروف باشند، به دلیل تفکرات نوینی که شما پیرو آن هستید و از آن لذت می برید، معروفند! اگر شما این بیسکویت ها را دوست دارید، یک هنرمند با تصورات جالب هستید که این تصورات و ذهنیات، لحظه ای شما را ترک نمی کنند، شما مسلما بارها و بارها از طرف دوستان تشویق می شوید و مورد توجه قرار می گیرید؛ شما پر از ایده های نو و جدید هستید و می توانید ایده های خوب خود را فروخته و ثروتمند شوید! امتحان کنید، حتما موفق می شوید!

شیرینی های ساده بیسکویتی یا ویفری: شما فردی با آگاهی و بینش بسیار و بافراست هستید، هرچند که این شیرینی های کره ای سنتی، خیلی مدرن و زیبا نیستند اما مزه خوب و عالی آن ها می تواند روح زندگی را در شما بیدار کند؛ شما قدرتی منحصر به فرد در دیدن و ادراک آن قسمتی از یک شیء یا فرد دارید که دیگران قادر به دیدن آن نیستند این امر از شما یک قاضی ویژه شناخت شخصیت می سازد، یک فرد باهوش و تیزبین و یک خریدار سختگیر و جدی و البته شخصی هستید که به هیچ عنوان نمی توان به او دروغ گفت!

شیرینی های کشمشی و گردویی با طعم دارچین و...: شما یک ماجراجوی واقعی هستید؛ افرادی که عاشق مزه ها و طعم های نامعمول و در عین حال خوب هستند، هیچ گاه از امتحان کردن یک مزه خاص نمی هراسند و شاید به همین دلیل تن به ریسک های واقعی در زندگی می دهند، کودکان عاشق شما هستند، زیرا شما همیشه در صدر جدول برای انجام یک کار خطرناک هستید و بزرگسالان هم شما را دوست دارند زیرا زمانی که با شما هستند، آن ها را زیر بارانی از خاطرات زیبا، ماجراجویی ها و رفتارهای منحصربه فرد قرار می دهید که باعث به وجود آمدن احساس عالی و پر از تازگی و طراوت در آن ها می شوید!

شیرینی های خانگی با طعم کاکائو و نارگیل: شما بسیار مهربان و البته ساده دل هستید؛ این شیرینی های ساده و در عین حال خوشمزه، شما را به یاد روزهای خوب گذشته می اندازد و به خاطر همین است که شما عاشق آن هستید؛ شما به یاد گذشته ها بسیار دلتنگ می شوید و هر لحظه از خاطرات خود را در حد توان حفظ می کنید، ارزش هر لحظه گذشته برای شما برابر با یک موفقیت کاری است از آلبوم عکس تا نخستین نقاشی، شما تاریخچه یک فامیل را با خود یدک می کشید البته این به این معنا نیست که شما در گذشته زندگی می کنید، شما در حال زندگی می کنید و خاطرات نوینی را با دوستان و آشنایان خود می سازید!

شیرینی های مربایی (انجیر، آلبالو و...): شما مصمم و بااراده هستید؛ افرادی که عاشق این نوع شیرینی هستند، بسیار تمایل دارند بزرگسالانی مسئولیت پذیر باشند، یک مدیر استثنایی که به خانه نرسیده، به صورت حساب ها و نامه ها رسیدگی می کند. آماده شدن برای آینده و حوادث غیرمنتظره، تمام انرژی و تلاش شما را می گیرد اما فراموش نکنید در ازای کار سختی که انجام می دهید، سرمایه لازم را نیز برای زندگی خود پس انداز کنید. مزه شیرین این شیرینی، همیشه شیرینی یک زندگی راحت و بی دردسر را برای شما تداعی می کند.

 

 

● این تست چه مشکلی دارد؟

پس نتیجه می گیریم: اگر شما شیرینی دوست دارید، حالا هر نوع شیرینی با هر طعمی، سرشار از خصوصیات خوب شخصیتی هستید و بدی در شما راهی ندارد!

واقعا چه کسی است که از شیرینی ها خاطره ای خوش نداشته باشد؟ مگر غیر از این است که شیرینی را در مهمانی ها و جشن ها مصرف می کنید؟ یا وقتی که خوشحالید یا مناسبت خوشحال کننده ای در پیش است، شیرینی می خرید و کام خودتان و بقیه را شیرین می کنید؟ آیا شیرینی سنبلی از شادی برای شما نیست؟ ترجیح طعم های مختلف در شیرینی به ذائقه شما برمی گردد نه شخصیت شما! اگر شما یک طعم را به طعم های دیگر ترجیح می دهید به علت عادت به نوع مزه هایی است که با آن بزرگ شده اید یا طعم هایی که در جامعه و فرهنگ شما وجود دارد یا فیزیولوژی بدن شماست که البته آن هم در طول زمان تغییر می کند، مثلا ممکن است شما در گذشته شیرینی های تر و خامه ای را ترجیح می داده اید اما بعدها به هر علتی مثلا رژیم غذایی، شروع به مصرف شیرینی های خشک کرده اید، بنابراین کم کم ذائقه شما تغییر کرده و به شیرینی های خشک عادت می کنید. آیا این بیانگر این است که شخصیت شما هم تغییر می کند؟ واقعا از لحاظ عقلانی و علمی، صحیح است که با شیرینی ها، شخصیت افراد را پیش بینی کنیم؟ آن هم نه با همه انواع شیرینی، بلکه فقط با چند نوع محدود آن! اگر کسی نوع های دیگری از شیرینی ها را دوست دارد و ترجیح می دهد، در کجای این طبقه بندی قرارداشته و جا می گیرد ؟ اگر پیشگویی شخصیت براساس ذائقه درست هم باشد و تستی بخواهد با توجه به ذائقه، خصوصیات انسان ها را طبقه بندی کند، حتما باید تمام انواع آن خوراکی خاص را در نظر بگیرد و به چند طعم محدود بسنده نکند. البته فرهنگ های مختلف و عادات غذا خوردن در هر فرهنگ و جامعه ای را در نظر بگیرد که آن هم شامل سال ها تحقیق و مطالعه و جمع آوری اطلاعات جامع است که حاصل این تحقیقات، مسلما در یک تست کوچک نمی گنجد در ادامه شاید جالب باشد که شوخی کوچکی با شما بکنیم، حالا که با شیرینی پی به شخصیت خود برده اید و شیرینی زندگی در رگ های تان جریان دارد، نظرتان در مورد تستی برای سنجش احساس فناپذیری چیست؟ واقعا چقدر با احساس فناپذیری خود کنار آمده اید؟ تستی برای شما داریم که با آن می توانید بفهمید چقدر با این مسئله کنار آمده اید که بالاخره روزی از دنیا می روید؟

 

 

● چقدر با مرگ کنار آمده اید؟

جاودانگی برای هیچ کس وجود ندارد، پس چه بهتر، همان طور که شیرینی زندگی را درک می کنیم، تلخی مرگ را نیز در کنار آن بپذیریم.

این تست شامل ۱۹ سوال است که شما می توانید، جواب موافق یا مخالف بدهید، در صورتی که مطمئن نبودید، می توانید نمی دانم را انتخاب کنید، سعی کنید تا آنجا که ممکن است کمتر از کلمه نمی دانم استفاده کنید، زیرا این حالت نشان دهنده عدم قضاوت و تصمیم گیری مثبت یا منفی شماست.

در مقابل هر عبارت یکی از این ۳ عبارت را می توانید بنویسید: موافق مخالف نمی دانم

 

 

● نمره گذاری

از سوال یک تا ۱۰ به هر پاسخ مخالف ۲ امتیاز، به هر پاسخ نمی دانم یک امتیاز و به پاسخ های موافق نمره ای ندهید.

از سوال ۱۱ تا ۲۰ به هر پاسخ موافق ۲امتیاز، به هر پاسخ نمی دانم یک امتیاز و به پاسخ های مخالف امتیازی ندهید.

بالاترین حد نمره ۴۰ خواهد بود، هر چه نمره شما بالاتر بوده و به ۴۰ نزدیک تر باشد، بیانگر این است که شما با احساس فناپذیری خود کنار آمده و آن را پذیرفته اید، نمره پایین تر بیان کننده عدم پذیرش احساس فناپذیری در شماست.

یکی از دلایلی که می توان برای نمره پایین آوردن شما در این تست بیان کرد، این است که ممکن است شما دچار اضطراب وجودی باشید. اضطراب وجودی به شما احساس پریشانی و پوچی می دهد؛ شما در فعالیت های روزانه خود معنا و مفهومی پیدا نمی کنید و احساس سرگشتگی می کنید؛ شما با احساس فناپذیری خود آشتی نکرده اید در حالی که سعی می کنید فکر مرگ نهایی را از ضمیر ناخودآگاه تان بیرون کنید اما فهم این موضوع که فناپذیرید با شماست؛ اگر بخواهید زندگی کاملی داشته باشید و به توانایی های بالقوه خود دست پیدا کنید باید به درکی درونی و واقعی از مرگ برسید. تصور مرگ، تصوری کشنده است و اگر بخواهید زندگی تان معنا داشته باشد باید وجود مرگ را بپذیرید این پذیرش شما را قادر خواهد ساخت تا تصوری حیات بخش را به دست آورید، تصوری که شما را قادر می سازد لذت زندگی را دریابید.

نمره بالا در آزمون نشان دهنده این است که شما اضطراب کمتری نسبت به مرگ داشته و هدف قوی تری در زندگی دارید؛ زندگی شما معنادار و هدفمند است و راه های متفاوتی برای رسیدن به معنا و هدف در زندگی وجود دارد و کلید اصلی در دور بودن از موانعی است که شما را از ارتباط با دیگران یا برای تلاش رسیدن به اهداف تان بازمی دارد؛ این به عهده شماست که بهترین راه را برای تجربه معنا و مفهوم در زندگی تان پیدا کنید.

     
 
 
 
 
  

 
 
 
مقررات جدید مجلس برای  مهریه های بالای ۱۱۰ سکه  
 
 
 
 
   
 
 
    نمایندگان مجلس مقررات جدیدی برای مهریه های بالای ۱۱۰ سکه تعیین کردند.
   
   
 
 
     

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نیره اخوان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه) در جریان بررسی لایحه حمایت از خانواده پیشنهادی را در مورد مهریه مطرح کرد که بر اساس آن مهریه تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی طرح جدید مشمول ماده ۲ قانون محکومیت های مالی می شود و چنانچه مهریه بالاتر از آن باشد، شرط تمکن زوج موردنظر خواهد بود.

 

اخوان در پیشنهاد خود گفت: خیلی ها به خاطر مهریه های سنگین و عدم توانایی پرداخت آن در زندان هستند.

 

وی با بیان اینکه باید مهریه متعارف باشد، افزود: از آنجایی که مهریه باید با توافق طرفین باشد، نمی توانیم برای آن حد بگذاریم و از آنجایی که این بحث ۳ سال است که از سوی ما دنبال می شود، پیشنهادی را در این رابطه ارائه دادیم تا برای مهریه سقف گذاشته شود.

 

نماینده اصفهان ادامه داد: دولت باید در این رابطه اقدامات لازم را به عمل آورد و البته اینکه می گویند مهریه را کی داده و کی گرفته درست نیست، چراکه هم می دهند و هم می گیرند.

 

اخوان اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم که هرگاه مهریه تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی طرح جدید باشد، وصول آن مشمول ماده ۲ قانون محکومیت های مالی شود و چنانچه بالاتر از آن شود، شرط تمکن زوج موردنظر خواهد بود.

 

اخوان ضمن تاکید بر فرهنگسازی برای تعیین مهریه افزود: ارقام نجومی در مورد مهریه مشکلاتی را ایجاد کرده که باید به آن توجه کنیم.

 

به گزارش فارس بر اساس ماده ۲ قانون محکومیت های مالی کسانی که برای پرداخت ۱۱۰ سکه اقدام نکنند، راهی زندان می شوند؛ بر این اساس و با توجه به پیشنهاد اخوان افرادی که مهریه آنها تا سقف ۱۱۰ سکه تعیین شود، در صورت عدم توانایی پرداخت به زندان می روند ولی افرادی که مهریه آنها بالای ۱۱۰ سکه باشد، با توجه به تمکن مالی در خصوص آنها تصمیم گیری می شود.

 

بعد از پیشنهاد اخوان حیدری طی سخنانی با این پیشنهاد مخالفت و بعد از آن هم اقبال محمدی بعنوان موافق صحبت کرد. همچنین نماینده دولت و نماینده کمیسیون نیز با پیشنهاد اخوان موافقت کردند.

 

در نهایت وکلای ملت با ۱۱۰ رای موافق، ۳۰ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع موافقت خود را با این پیشنهاد اعلام کردند.پنج شنبه 18 اسفند 1390برچسب:, :: 16:35 ::  نويسنده : فردین

راه های مختلفی برای رمز گذاری و یا مخفی کردن فایل ها و حفظ امنیت اطلاعات شخصی وجود دارد. یکی از این روش ها اضافه کردن فایل ها به یک عکس است. در این روش تنها خود شما می دانید که در داخل فایل تصویر، اطلاعات دیگری وجود دارد و به این ترتیب کسی نمی تواند به اطلاعات محرمانه شما دسترسی داشته باشد.

پیش از شروع مراحل انجام این کار شما به یک نرم افزار فشرده سازی نیاز خواهید داشت. می توانید از نرم افزارهای مختلف فشرده سازی مانند Winrar یا WinZip و یا 7Zip استفاده کنید.

در این روش شما ابتدا فایل های که قصد دارید مخفی شوند را فشرده کرده و سپس فایل فشرده شده را به یک فایل تصویری می چسبانید. به این ترتیب اطلاعات محرمانه شما در دل یک عکس مخفی می شوند و زمانی که کسی برروی عکس کلیک کند تنها تصویر را مشاهده می کند و متوجه فایل های مخفی نخواهد شد. البته توجه داشته باشید که نباید حجم فایل های مخفی شده زیاد باشد چون در اینصورت ممکن است دیگران به دلیل حجم غیر معمول فایل، به آن شک کنند.


مرحله اول:یک پوشه (Folder) در درایو C (یا هر مکان دیگر) ایجاد کنید و برای مثال نام آن را Testfile بگذارید. حال فایل هایی که قصد دارید مخفی شوند را درون این پوشه منتقل کنید. همچنین عکسی که قرار است این فایل ها در ان قرار بگیرد را نیز دراین پوشه بگذارید. مثلاًمن فایل های a.txt و b.txt و فایل عکس image.png را قرار داده ام شما می توانید هر تعداد فایلی که دوست دارید را با این روش مخفی کنید.


مرحله دوم: هردوفایلی که می خواهید مخفی شوند (a.txt,b.txt) را انتخاب و سپس برروی آنها دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و ازمنوی بازشده گزینه "Add to Archive" را انتخاب کنید، البته شما باید مطمئن باشید که یک برنامه فشرده سازی مثل WinZip or ZipGenius و یا 7Zip را در سیستم خود نصب کرده اید. در غیراینصورت این منو برای شما وجود نخواهد داشت.

مرحله سوم: یک نام برای فایلی که فشرده کردید اختصاص دهید من نام Compressed را انتخاب کرده ام.


مرحله چهارم: حال برای اتصال فایل فشرده شده به تصویر ابتدا روی کلید شروع (Start) در گوشیه سمت چپ، پایین صفحه کلیک کنید و CMD را جستجو نموده و آن را اجراکنید. ( در ویندوز XP می توانید کلیدهای ترکیبی Windows+R را فشار داده و در Run تایپ کنید CMD)


مرحله پنجم: پنجره خط فرمان باز می شود. برای اینکه به درایو ریشه برویم دستور زیر را وارد نموده و سپس کلید Enter را فشار دهید:


\CD

مرحله ششم: حال از این دستور استفاده کنید تا وارد فولدر Test شوید:


CD C:\Testfile

مرحله هفتم: حال دستور زیر را اجرا کنید تا فایل فشرده (حاوی فایل های محرمانه) به فایل تصویر اضافه شده و در یک فایل جدید به نام Secretimage.png ذخیره شود:


copy /b Image.png + Compressed.rar Secretimage.png

حال می توانید پوشه Testfile رو باز کنید و عکسی که دو فایل متنی درونش قراردارد به نام secretimage را ببینید. دیگر نیازی به باقی فایل ها ندارید، می توانید آنها را پاک کنید.


اما برای دیدن فایل هایی که مخفی کرده اید می توانید فایل secretimage را انتخاب و برروی آن دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و از گزینه open with برنامه winrar یا Winzip و یا هر برنامه فشرده سازی دیگر را انتخاب کنید وفایل های مخفی خود را ببینید. روش دیگر این است که نرم افزار فشرده سازی خود را باز نموده و سپس فایل SecretImage را در آن باز کنید.پنج شنبه 18 اسفند 1390برچسب:, :: 16:31 ::  نويسنده : فردین

در این ترفند قصد داریم یک روش بسیار جالب و کاربردی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن میتوانید یک فولدر یا یک فایل را در داخل ویندوز XP به سادگی کاملأ از صحنه روزگار محو کنید به شکلی که کاملأ مخفی و ناپیدا شود. سپس خودتان میتوانید با دانستن نام آن فایل و یا فولدر مجدد و به همان سادگی آن را بازیابی و ظاهر سازید. این ترفند را میتوانید ساده ترین نوع مخفی سازی فایل دانست به نحوی که با استفاده از گزینه های مشاهده فایلهای Hidden و امثالهم هم نمیتوان آن را مشاهده کرد.

برای این کار:

ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید.
اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:

attrib +h +s D:/Tarfandestan
دقت کنید این کد فولدر Tarfandestan را در درایو D مخفی میسازد.
به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید.
با این عمل فولدر Tarfandestan کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود.

در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:
attrib +h +s D:/Windows/Tarfandestan.exe
این کد فایل Tarfandestan.exe را در داخل درایو D و پوشه Windows مخفی میسازد.

به همین سادگی شما میتوانید عملیات مخفی سازی را انجام دهید.

اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟
بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:
attrib -h -s D:/Tarfandestan
attrib -h -s D:/Windows/Tarfandestan.exe

تنها دقت کنید که محل و نام فایل مخفی شده تان فراموش تان نشود چرا که دیگر امکان بازیابی آن وجود ندارد.
 


سه شنبه 16 اسفند 1390برچسب:, :: 9:16 ::  نويسنده : فردین
 

بوق‌های بایوس چه می گویند؟

کامپیوتر شما بعد از فشردن کلید Power توسط شما، در ابتدا تمامی فرمان‌ها را از بایوس (BIOS) کامپیوتر دریافت می‌کند. BIOS یک نرم افزار خاص است که بعنوان اینترفیس (میانجی) بین عناصر اصلی سخت افزارهای نصب شده بر روی سیستم و سیستم عامل ایفای وظیفه می‌نماید. زمانیکه کامپیوتر روشن می‌گردد BIOS عملیات‌های متفاوتی را انجام خواهد داد. مانند:

- بررسی محتویات CMOS برای آگاهی از تنظیمات خاص انجام شده

- مقدار دهی اولیه ریجسترها و مدیریت Power

- اجرای عملیاتPOST به منظور اطمینان از صحت عملکرد عناصر سخت افزاری

- تشخیص درایوی که سیستم می‌بایست از طریق آن راه اندازی (Booting) گردد

- و...

عملیات POST یا Power On Self Test یکی از اصلی‌ترین عملیات کامپیوتر در هنگام روشن شدن می‌باشد. که تمامی نرم افزارها و قطعات سخت افزاری لازم برای بوت سیستم را تست کرده و آماده به کار می‌کند. همه بایوس‌ها در هنگام درست بوت شدن سیستم، یک بوق کوتاه در شروع کار می‌زنند که این بوق به معنی درست و کامل کار کردن تمامی نرم افزارها و سخت افزارهای اصلی سیستم است. اما گاهی نیز اتفاق می‌افتد که یک یا چندی از برنامه‌ها یا قطعات معیوب شده یا به عللی از انجام وظیفه باز می‌مانند، اینجاست که بایوس با تنها راه ارتباطی مستقیم (بوق) شما را آگاه می‌سازد. اگر از برنامه بایوس خود اطلاعی ندارید به 3 طریق می‌توانید از آن آگاه شوید. یکی آنکه به راهنمای مادربرد خود رجوع کنید. راه دیگر آن است که به هنگام روشن نمودن رایانه به نوشته‌های ظاهر شده دقت کنید مطمئنا نوع آن ذکر خواهد شد. اگر درب جعبه ( کیس ) رایانه را باز کنید و به چیپ ها و IC های روی مادربرد دقت کنید بر روی بایوس نام آن را نوشته است. عموما بر روی کامپیوترهای شخصی یکی از دو برنامه بایوس AWARD یا AMIBIOS قرار داده شده که در ادامه به بررسی نحوه گزارش دهی خطاها می‌پردازیم.

 

کدهای بوقی بایوس AWARD :

بایوس آوارد عمدتا به پیام‌های خطا برای آگاه کردن کاربران از وجود مسئله اتکا دارد، اما چند کد بوقی مشهور وجود دارد که این تراشه بایوس تولید می‌کند:

بوق نامحدود (تکرار شونده): خطای حافظه سیستم

یک بوق بلند پس از دو بوق کوتاه: خطای کارت گرافیک

یک بوق بلند پس از سه بوق کوتاه: عدم وجود کارت گرافیک یا خطای حافظه گرافیک

بوق‌های متمادی با فرکانس بالا: خطای داغ شدن پردازنده که در صورت عدم اعتنا ممکن است باعث سوختن cpu  شود.

 

کدهای بوقی بایوس AMI BIOS :

بایوس AMI BIOS محصول شرکت American Megatrends یکی از بایوس‌های متداول است و آخرین نگارش تعدادی کد بوقی دارد که اشکالات زمان بوت شدن را به کاربران می گوید:

تعداد بوق‌ها در زمان راه اندازی (پیش از POST)

 

 

 

 

 

1(یک بوق)  دیسکت را در دیسک گردان A: قرار دهید
2 فایل AMIBOOT.ROM بر روی دیسکت بوت شدنی نیست
3 خطای حافظه سیستمی
4 عملیات به روز رسانی بایوس موفقیت آمیز بوده است
5 خطای خواندن دیسک
6 خرابی صفحه کلید
7 حافظه فلش بایوس تشخیص داده نشده است
8 خرابی کنترل کننده دیسکت ران
9 خطای مجموع بررسی (checksum) بایوس
10 خطای پاک کردن حافظه فلش
11 خطای برنامه سازی حافظه فلش
12 اندازه فایل AMIBOOT.ROM درست نیست ( یا حضور ویروس)
3 نا همسانی تصویر BIOS ( فایل ROM دقیقا همان نسخه درون بایوس نیست)

 

 

تعداد بوق‌ها در زمان POST

 

 

 

 

 

1 اشکال از DRAM میباشد . بنابراین مشکلی در حافظه سیستم به وجود آمده و یا motherboard
2 خطای حافظه سیستم

 

 

3 64 کیلو بایت مورد نیاز برای شروع و راه اندازی سیستم در دسترس نیست که این هم به RAM بر می‌گردد .

 

 

4 Timer مادربرد کار نمی‌کند
5 CPU با مشکل مواجه است .
6 کامپیوتر نمی تواند به حافظه حالت safe mode برود
7 خطای استثنای عمومی (مربوط به cpu)
8 حافظه کارت ویدئو مشکل دارد
9 ROM شما مشکل دارد. چیپ BIOS ROM روی motherboard دچار خطا است .
10 CMOS مشکل دارد .
11 اشکال آزمایش حافظه cache

 

نکته : اگر موقع عملیات POST یک ، دو یا سه بوق پشت سر هم بشنوید، تعویض کارت‌های RAM را در نظر بگیرید یا دست کم آنها را بررسی کنید تا اطمینان یابید که درست نصب شده اند.

اگر در عملیات POST هشت بوق بشنوید اطمینان یابید که کارت ویدئویی درست نصب شده است، ممکن است لازم باشد که آن را عوض کنید.

اگر موقع عملیات POST تعداد بوق‌ها با آنچه گفته شد متفاوت بود ( چهار تا هفت یا 9 تا یازده بوق)، ممکن است یک مسئله جدی در مادربرد یا قطعات دیگر وجود داشته باشد، کامپیوتر را به یک تعمیرگاه تخصصی ببرید.

 

ارائه از : computer4allسه شنبه 9 اسفند 1390برچسب:, :: 9:4 ::  نويسنده : فردین

 

امسال بیستمین سالگرد تولد پیام کوتاه است که برخلاف دیگر فناوری‌های کاربردی به ندرت در طی دو دهه گذشته تغییر کرده است. برای جشن گرفتن تأثیر حیرت‌انگیز پیام کوتاه بر دنیا، ده حقیقت تعجب‌آور در مورد پیام‌های کوتاه در این مطلب ذکر می‌شود:

 

 

 

 

ایتنا- در سال 2010 مردم رقم اعجاب‎‌انگیز 6.1 هزار میلیارد پیام کوتاه ارسال کردند؛ یعنی 192 هزار پیام کوتاه در هر ثانیه! میزان درآمد صنعت در ارسال پیام‌های کوتاه 114 میلیارد و ششصد میلیون دلار در سال بوده است.

در سال ۱۹۹۲ نوکیا ۱۰۱۱، یکی از اولین گوشی‌های موبایل با شکل ساده (Candy Bar)، تنها امکان ۶۰ دقیقه مکالمه به کاربر می‌داد. حافظه این گوشی فقط برای ذخیره ۹۹ شماره مخاطب کافی بود و یک صفحه‌نمایش کوچک سیاه و سفید داشت. مقایسه آن با Lumia ۸۰۰ امروز مثل مقایسه خودروی فورد مدل T با شاتل فضایی در تمامی زمینه‌ها است؛ به استثناء یک مورد: امکان تایپ و ارسال پیام

امسال بیستمین سالگرد تولد پیام کوتاه است که برخلاف دیگر فناوری‌های کاربردی به ندرت در طی دو دهه گذشته تغییر کرده است. برای جشن گرفتن تأثیر حیرت‌انگیز پیام کوتاه بر دنیا، ده حقیقت تعجب‌آور در مورد پیام‌های کوتاه در این مطلب ذکر می‌شود:

یک: پدر اس‌ام‌اس ماتی ماکونن، یک مهندس فنلاندی است. او در سال ۱۹۸۴ در یک پیتزا فروشی در کپنهاگ، وقتی برای شرکت در کنفرانسی در مورد آینده ارتباطات موبایلی به دانمارک آمده بود، ایده سرویس پیام‌رسانی برای گوشی‌های دیجیتال GSM به ذهنش خطور کرد. متأسفانه او هرگز برای این کار پیشگامانه دستمزدی دریافت نکرد، زیرا حق امتیاز این ایده را به ثبت نرسانده بود.

دو: یک سال بعد، فرمت ۱۶۰ کاراکتری توسط محققی در زمینه ارتباطات به نام فریدهام هیلبرند تعیین شد. او در حالی که سعی می‌کرد این فناوری را استاندارد کند و به تلفن‌های همراه امکان انتقال و نمایش پیام‌ها را بدهد، متوجه شد که میانگین جملات یا سوالات تنها به ۱۶۰ کاراکتر نیاز دارد.

سه: اولین اس‌ام‌اس در سال ۱۹۹۲ توسط بریت نیل پاپ‌وُورس به مدیر اپراتور وُدافون، ریچارد جرویس در مهمانی کارمندان در شب کریسمس ارسال شد که متن آن این بود: "کریسمس مبارک". پاپ‌وورس سرویس ارسال پیام کوتاه یا همان اس‌ام‌اس را از کامپیوتر محل کار خود به یک گوشی موبایل اوربیتل ۹۰۱ ارسال کرد.

چهار: امروز ارسال پیام بیشترین استفاده را در میان سرویس‌های انتقال اطلاعات توسط تلفن همراه دارد؛ به طوری که ۷۴ درصد از همه موبایل‌های سراسر جهان را شامل می‌شود یا به عبارت دیگر، ۲.۴ میلیارد از ۳.۳ میلیارد مشترک از طریق ارسال پیام ارتباط برقرار می‌کنند.

پنج: در سال ۲۰۱۰ مردم رقم اعجاب‎‌انگیز ۶.۱ هزار میلیارد پیام کوتاه ارسال کردند؛ یعنی ۱۹۲ هزار پیام کوتاه در هر ثانیه! میزان درآمد صنعت در ارسال پیام‌های کوتاه ۱۱۴ میلیارد و ششصد میلیون دلار در سال بوده است.

شش: تحقیقات نشان می‌دهد که اس‌ام‌اس بازی هنگام رانندگی دو برابر خطرناک‌تر از رانندگی در حالت غیرعادی است. یک نمونه از حواس‌پرتی هنگام رانندگی در سال ۲۰۰۸ در انفجار قطار در ChatWorth کالیفرنیا اتفاق افتاد که جان ۲۵ نفر را گرفت. طی تحقیقات مشخص شد که راننده قطار درست قبل از حادثه ۴۵ پیام کوتاه ارسال کرده بود.

هفت: ارسال پیام زبان ویژه و جدیدی ایجاد کرده است که هدف آن کوتاه کردن تعداد کاراکترها است. محققان زبانشناس بر این عقیده‌اند که استفاده از زبان‌های عامیانه و اختصاری مانند چیزی که در زبان اس‌ام‌اس می‌بینیم در آینده منجر به تضعیف ادبیات و غلط دیکته‌ای و هجی کردن نادرست کلمات در میان کودکان شود.

هشت: از دلایل اصلی موفقیت ‌اس‌ام‌اس این است که با همه گوشی‌ها ‌می‌توان پیام کوتاه ارسال کرد و فعال کردن آن نیاز به چیزی ندارد. اس‌ام‌اس مقرون‌به‌صرفه‌ و ارزان‌تر از تماس تلفنی و استفاده از آن راحت است و امکان ارسال در تمامی شبکه‌ها را فراهم می‌کند. به این معنی که لازم نیست کاربران بدانند شخصی که برای او پیام ارسال می‌کنند از کدام شبکه موبایل استفاده می‌کند.

نه: مردم هم به طور اعجاب‌انگیزی در این شیوه‌ی برقراری ارتباط تبحر پیدا کرده‌اند. در سال ۲۰۰۵ سونجا کریستیانسن از نروژ رکورد سریع‌ترین تایپیست پیام کوتاه را به ثبت رساند. معنی این پیام این بود: "پیرانای تیزدندان از گونه سراسالموس و پیگوسنتروس، وحشی‌ترین ماهی‌ آب شیرین در دنیا است. در واقع، آنها به ندرت به انسان‌ها حمله می‌کنند." رکورد کنونی ۳۷.۲۸ ثانیه است.

ده: تایپ پیام منجر به عارضه تنوسینوویتز می‌شود که نوعی التهاب انگشت شست دست است و در اثر تایپ مداوم پیام ایجاد می‌شود. (شبیه آسیب آرنج است اما کوچکتر و کمتر ورزشی است.)

اگرچه پیام‌رسانی تغییرات بسیار کمی داشته است، اما راه درازی را طی بیست سال گذشته طی کرده است. گذشت آن روزها که پیام کوتاه به عنوان یک قابلیت غیرضروری به حساب می‌آمد و هرگز کسی سرو کارش به آن نمی‌افتاد. امروزه خیلی از ما بدون آن نمی‌توانیم زندگی کنیم.

 سه شنبه 9 اسفند 1390برچسب:گورستان , گور , جسد, , :: 8:58 ::  نويسنده : فردین

 

یک گور دسته جمعی قدیمی در شهرستان میناب کشف شد .

در این گور استخوانهای 5 جسد در عمق 2 متری بر روی هم دفن شده اند .

این گور دسته جمعی هنگام حفر چاه فاضلاب در خانه مسکونی یکی از اهالی روستای دودو میناب از زیر خاک نمایان شد .

 

 

صاحب این منزل مسکونی گفت : پدر همسرش 60 سال در این خانه زندگی کرده و سپس همسرش این خانه را به ارث برده است .

ذاکری نسب افزود : این خانه پیش از تولد پدر همسرش ساخته شده است و سالهای گذشته نیز در حفاریهایی که در این خانه برای ساخت و ساز صورت گرفت ، استخوانهایی دیده و در مکان دیگر دفن شد .

علی دهقانی یکی از ریش سفیدان روستای دودو میناب می گوید : در داستانهای نقل شده از پدرانمان ، روستای دودو به عنوان محلی برای دفن دسته جمعی کشته شدگان درگیری با پرتغالیها نام برده شده بود .

او گفت: حدود صد سال پیش نیز در مناطق مختلف روستای دودو سکه های نقره کشف شد .

شهرستان میناب اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ندارد .

معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان هم گفت : استخوانهای کشف شده ممکن است مربوط به دوران قاجاریه باشد و احتمال وجود پرتغالیها در این منطقه بسیار کم است .

نوروزی افزود : پیش از این نیز گور دسته جمعی در محدوده دانشگاه آزاد اسلامی میناب دیده شد .

وی گفت : به علت کنترل نداشتن حکومت مرکزی ، وجود ناامنی یا شیوع بیماری در دوران قاجاریه مرگ و میر فراوانی در این منطقه اتفاق افتاده است .

نوروزی افزود : شهرستان میناب یکی از مکانهای قدیمی و تاریخی هرمزگان است و در منطقه ای به نام نخل ابراهیمی آثاری از دوران اشکانیان کشف شده است .

به شهرستان میناب در قدیم هرمز کهنه گفته می شد .سه شنبه 9 اسفند 1390برچسب:, :: 8:53 ::  نويسنده : فردین

اصغر فرهادی پس از گرفتن جایزه اسکار چه گفت؟

 

 

 

 

 

 دوست دارم از آکادمی، سونی پیکچر کلاسیک و دوستان عزیزم مایکل بارگر و تام برنارد تشکر کنم.

سلام به مردم خوب سرزمینم (به زبان فارسي)

در این لحظه بسیاری از مردمان کشورم ما را تماشا می کنند و همگی خوشحال هستند؛ نه به خاطراهمیت دادن به ما یا به خاطر فیلم یا سازنده آن، بلکه در این دورانی که ما از جنگ صحبت می‌کنیم و ترس و رعب بین کشورهایمان رد و بدل می‌شود، نام کشورم ایران در این جا با فرهنگ و تمدن بی‌نظیرش برده می شود.
فرهنگ غنی و باستانی کشورم زیر گرد و غبار سنگین سیاست پنهان شده است. من با افتخار این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم؛ مردمی که به تمام تمدن ها و فرهنگ ها احترام می‌گذارند و هر گونه خصومت و خشمی را خوار می‌شمارند.

At this time, many Iranians all over the world are watching us and I imagine them to be very happy," director Farhadi said while accepting the Oscar.

"At a time of tug of war, intimidation and aggressions exchanged between politicians, the name of their county, Iran, is spoken here through her glorious culture, a rich and ancient culture that has been hidden under the heavy dust of politics."

"I proudly offer this award to the people of my country, the people who respect all cultures and civilizations and despise hostility and resentment,"

 درباره وبلاگ


با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز که به ویلاگ این بنده سری زده اید و امید وارم که در وبلاگ من 1 مطابی رو پیدا کنی که به درد شما بخوره و بتوانی از آن استفاده مفید را انجام بدی . با نظرات خود ما را در انجام هر چه بهتر شدن وبلاگ یاری نمایید. شماره تماس با من 09141668615
شمارش معکوس برای آغاز گفتگوهای ایران با 1+5
خودرویی که شکل عوض می کند ثبت نام کاردانی به کارشناسی رژه کالسکه های عجیب و جالب در کراسنودار روسیه ... :: بزرگترین سنگ دنیا ... جدیدترین لباس عروس های تیر ماه 91 تصاویر دیدنی از عجیب ترین داشبورد های اتومبیل در جهان توصیه‌ های مهم امنیتی به کاربران گوشی های هوشمند زیبا ترین عکس های جدید عاشقانه ساخت ماوس هیبریدی جدید! عکس های زیبا از دریا عکس ترسناک‌ترین استخر دنیا «درهای بند ما در زندان همیشه بسته است» آموزش تصویری SQL Server 2008 قسمت 1 پیامک بازی با ((یارانه دهنده محترم)) بر سر یارانه پدیدار شدن آیات قرآن بر بدن یک نوزاد (+عکس) بدن كودک تبریزی خاصیت مغناطیسی دارد (+عکس) ماشین از دیدگاه دختر خانوووما + تصاویر بزرگترین قاتل قرن 21 +عکس چی میشد اگه این هالیوودی ها پشمالو بودند ؟! اینم از مجلس ایران.....ببین!!!+عکس بوسیدن فاطمه معتمد آریا توسط مجری مرد + عکس همه چیز در مورد شب زفاف دختر ۱۵ ساله که با ۲ ماه تن فروشی میلیونر شد + عکس شگفت انگیزترین ماهی کشور + عکس بلعیدن دست مردی توسط تمساح + تصاویرباور نکردنی 18+ بوی بد دهان دلیل کشته شدن یک نو عروس 17 ساله مراقبت یک سگ از جوجه غاز یتیم!/عکس بازداشت دختر نیمه عریان وزیر در خانه فساد!! +عکس خطرناک ترین بدلکاری سال+عکس مردی که با جنازه زنش چندین سال همبستری میکرد+عکس عکس های شخصی لیلا اوتادی در منزلش! شركت تك رايانه انلد ویروس جدید کامپیوتر آموزش ساختن ویروس تبلت Kindle Fire به نسخه ۶٫۳ آپدیت میشود پرواز ۴۸ ساعته هواپیمای خورشیدی! بی بی قصه های مجید درگذشت
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان درسی و آدرس fardin.851165965.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان